HODL nedir? HODL nasıl ortaya çıkmıştır?

HODL (HOLD) nedir? HODL sözcüğünün tarihçesi ve nerede ortaya çıktığına dair ufak bir bilgilendirme yazısına hoşgeldiniz. HODL, kripto para borsalarında kullanılan bir deyimdir ve kısa vadede bir cryptocurrency’den zarar edilse dahi ne olursa olsun o kripto parayı elde tutacağına dair bir deyimdir.

Bitcointalk forumu üzerinde GameKyuubi isimli kullanıcının trade yaparak elindeki Bitcoin adedini arttırmaya karşı girişimlerinin başarısız olduğu için 18 Aralık 2013 tarihinde “I AM HODLING” şeklinde bir başlık atarak başından gelenleri anlatmıştır. Bu uzun yazıda trade etmekten bıktığını ve artık ne olursa olsun Bitcoin’leri elinde tutacağını söylemiştir.

Bu olay ardından yazarın yaptığı başlıktaki yazım yanlışı popüler olmuştur ve ne olursa olsun satmayan yatırımcılara HODLER, satmama eylemine de HODL adı verilmiştir.

HODL nedirOkuyucuya Not

Merhaba okuyucu! Blogum son zamanlarda yüksek trafik almaya başladı ve bu durumdan memnunum fakat aynı zamanda siz ziyaretçileri tatmin edememekten endişeliyim. 🙂 Eğer yazılarım ile ilgili bir tavsiyeniz olursa mail adresimden bana ulaşabilir veya Twitter üzerinden direct message gönderebilirsiniz. Github’ta örnek olarak yaptığım projelere göz atmak isterseniz de bu linki kullanabilirsiniz. Umarım bu ziyaretinizle size bir şeyler katabilmişimdir.

Sağlıcakla kalın!