Flutter Engage etkinliğinin ayrıntıları belli oldu

Flutter Engage etkinliğine dair etkinlik takvimi belli oldu! 3 Mart 2021 tarihinde gerçekleşecek olan etkinlikte konuşmacılar ve etkinlik konuları açığa çıktı. Beta sürümlerini takip edenler bilir ki, RaisedButton, FlatButton gibi buton widget türleri yerine ElevatedButton gibi yeni butonlar geliyor. Hem Flutter hem Dart tarafında yer alan birçok değişikliğin ele alındığı bu etkinliğin takvimi şu şekilde:

Başlangıç: 9.30 AM – PST ( aynı gün akşam TSİ 8.30 )

Başlangıçta yeni ürünlerin tanıtılacağı bilgisi yer verilen bu etkinlikte Flutter ve Dart Direktörü Tim Sneath konuşmacı olarak yer alacak. Yeni gelişmelere dair teknik dökümanların ve demoların da yer alacağı bu kısımda bazı özel misafirlerin de olacağı bilgisi yer verilmiş.

İkinci kısım: 10.30 AM – PST ( aynı gün akşam TSİ 9.30 )

İkinci kısımda Dart, Flutter ve Firebase ekipleriyle #AskFlutter etiketi aracılığıyla soru sorulabilecek. Bir Soru&Cevap etkinliği olacak.

Kalan kısımlar: 11.30 AM – PST ( aynı gün akşam TSİ 10.30 )

Kalan kısımlarda yarımşar saatlik oturumlarla Flutter Web ile geliştirme demosu, paketleri null safety’e entegre etme demosu, tasarım konseptlerinin Flutter’da nasıl uygulandığı ve son olarak bir Flutter uygulamasını nasıl monetize edeceğinizi ele alan konu başlıkları yer alıyor. Null Safety nedir, nasıl değişiklerle karşılaşacağız merak ediyorsanız tıklayın.

Flutter Engage etkinliği sayesinde Flutter geliştiricilerinin birçok konuda tatmin olacağını düşünüyorum. Stabil Web ve Desktop uygulamaları desteğinin gelmesini sabırsızlıkla bekliyorum. Desktop için henüz yakın olmasak da belki Web sürümünün bu yıl içinde stabil hale getirileceği ele alınabilir. Ayrıca Flutter ile yazılmış iOS uygulamalarının büyük oranda FPS ve performans kaybı yaşaması durumuna da bu sene içerisinde çözüm bulacaklarına olan inancım tam.

Siz de takvimlerinizde 3 Mart gününü işaretleyerek Flutter Engage etkinliğine katılabilirsiniz. 🙂Okuyucuya Not

Merhaba okuyucu! Blogum son zamanlarda yüksek trafik almaya başladı ve bu durumdan memnunum fakat aynı zamanda siz ziyaretçileri tatmin edememekten endişeliyim. 🙂 Eğer yazılarım ile ilgili bir tavsiyeniz olursa mail adresimden bana ulaşabilir veya Twitter üzerinden direct message gönderebilirsiniz. Github’ta örnek olarak yaptığım projelere göz atmak isterseniz de bu linki kullanabilirsiniz. Umarım bu ziyaretinizle size bir şeyler katabilmişimdir.

Sağlıcakla kalın!